Цікаві способи навчити дитину рахувати

Корисні навички рахування потрібні як у математиці, так і у реальному житті. Уміння дітей правильно підрахувати що-небудь, особливо гроші, часто є приводом для занепокоєння батьків. Тому необхідно якомога раніше розпочати навчання вашого малюка рахувати. Але зробити це не завжди просто. Щоби полегшити це інколи важке завдання, ви можете скористатись цікавими способами лічби, запропонованими в даній статті, і вони неодмінно привернуть увагу та сподобаються вашим дітям.

Заняття 1: разом з дитиною розповідайте лічилки

Спільне промовляння або проспівування лічилок – це кращий спосіб навчити рахувати дитину віком від трьох до п'яти років. Діти звертають особливу увагу на цікаву музику й пісні. Таким чином, пісні та ігри, пов'язані з числами й лічбою, добре допомагають викладати базові математичні навички.

Мама кличе гусенят:- Раз, два, три, чотири, п'ять!
Раз – гусятко золотисте,
Два – гусяточко сріблисте,
Три – гусятко чорно-біле,
П'ять – мале дуже сміливе.
А четвертий – боягуз,
Знову сів під пишний кущ.
І кричить: мерщій сюди!
Як дістатися води?
- Шість, сім, вісім! Що ви, знову
Починаєте розмову?
- Дев'ять, десять, гей, виходьте!
Пісеньку свою заводьте!
Спершу треба підкріпиться,
На сніданок в нас пшениця!
Всі прибігли гусенята.
Воду люблять, як малята!
Будуть снідати, старатись,
Щоб разом в ставку купатись...
(Шторм В.)

Або ось, наприклад:

У бабусі у селі
Повно звірів у дворі:
Перший звір – корова Зорька,
Два – козел рогатий Борька,
Три – це півник-співунець,
Вбік червоний гребінець,
А чотири – хрюша-свинка
Брудний п'ятачок і спинка.
Ну а курочки – це п'ять.
Буду сім'ї рахувать:
Шість – пташата й мама-качка,
Сім – із мамою собачка,
Вісім - голуби під дахом,
Дев'ять – миші-сіромахи.
Ну а десять – це гусак,
Не боюсь його ніяк.
(Гула В.)

Крім кумедних лічилочок мами можуть рахувати під музику пальці на руках і на ногах. Спільне проспівування чисел і рухи тілом сприяють запам'ятовуванню дитиною правильної послідовності чисел.

Заняття 2: використовуйте для лічби печиво й дитячі картки

Сьогодні у продажу є величезна різноманітність дитячих карток із цифрами. Нехай дитина частіше грає з ними. Не здійснюючи надмірного тиску, просіть малюка розкласти картки по порядку. Повторюйте цей процес щодня, доки дитина не освоїться з цифрами й лічбою.

Печиво та крекери також чудово привертають дитячу увагу. Рахуйте крекери вголос, перш ніж запропонувати їх дитині. Попросіть її рахувати кожне печиво, яке вона відправляє до рота, і постійно хваліть її за хорошу роботу. Діти люблять печиво й неодмінно отримають задоволення від лічби.

Заняття 3: використовуйте для лічби кубики та східці

Попросіть дитину побудувати башту з кубиків, що з'єднуються. Нехай вона рахує вголос кожний кубик, а коли дорахує до десяти, нехай зруйнує вежу. Діти зазвичай люблять усе ламати й тому, швидше за все, будуть проявляти велику зацікавленість до будівництва, лічби і руйнування кубиків.

Щоразу, коли діти йдуть угору або вниз по сходах, просіть їх рахувати сходи. Вони часто люблять підійматись і спускатись, тому це може допомогти їм легко навчитись рахувати.

Заняття 4: грайте в магазин

У себе вдома спорудіть «овочевий ринок» з кількома картоплинами, помідорами й цибулинами. Дайте дитині гроші й попросіть її купити дві картоплини, три помідори і чотири цибулини. Делікатно виправляйте дитину, якщо вона принесла неправильну кількість овочів.

Якщо вашій дитині сім чи більше років, разом з нею вирушайте на справжній овочевий ринок і попросіть заплатити за овочі власноруч. Це дозволить їй зрозуміти значення грошей і правильний спосіб поводження з ними.

Заняття 5: учіть дітей рахувати в товаристві

Запросіть кількох дітей у гості і нехай вони сядуть у коло. Просіть їх рахувати від одного до ста (тисячі) і дайте набір маленьких іграшок. Нехай діти грають з ними. Попросіть їх набрати в руки якомога більше іграшок, голосно рахуючи їх. Можна навіть улаштувати маленький конкурс.

Використовуючи ці кумедні способи, ви неодмінно зробите процес рахування цікавим.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.