Музичні пальчикові ігри для малюків від 2 до 5 років


Знайомство з пальчиковою гімнастикою та пальчиковими іграми слід розпочинати із самого раннього дитинства. Їх можна проводити з музикою. Музичні пальчикові ігри розвивають дрібну моторику рук, мову, музичний слух, почуття ритму, допомагають майбутнім школярам оволодіти навичками письма.

Розпочніть роботу з пальчикової гімнастики, а потім переходьте до музичних пальчикових ігор.

Пальчикові ігри дають можливість батькам і вихователям грати малюками, радувати їх і, разом з тим поліпшити мову і дрібну моторику. Завдяки таким іграм дитина отримує різноманітні сенсорні враження, у неї розвивається уважність і здатність зосереджуватися. Такі ігри формують добрі взаємини між дітьми, а також між дорослим і дитиною. Проводячи розвиваючі заняття з малюками, виявилося, що веселих і різноманітних пальчикових ігор для постійних занять явно недостатньо. Пропоновані пальчикові ігри станутьнуть в нагоді батькам, педагогам та сподобаються дітям.

Персонажі і образи пальчикових ігор: павучок і метелик, коза і зайчик, дерево і птах, сонечко і дощик подобаються малюкам з півтора-двох років, і діти із задоволенням повторюють за дорослими тексти і руху.

Пальчикові ігри готують малюка до рахунку, в інших – дитина повинна діяти, використовуючи обидві руки, що допомагає краще усвідомити поняття вище і нижче, зверху і знизу, право і ліво. Ігри, в яких малюк ловить або гладить руку дорослого чи іншої дитини, б’є його по руці, або загинає пальці партнера по грі важливі для формування почуття впевненості у дитини.

Деякі ігри, в яких пальчики називаються по-черзі, або діють по черзі нагадують маленькі казочки, наприклад: “Два товстих поросят”, “Два рудих таргана”, “Краб”, і виконати їх самі можуть тільки діти 4-5 років, а більш маленьким їх повинні показувати дорослі. Вимовляти тексти пальчикових ігор дорослий повинен максимально виразно: то підвищуючи, то знижуючи голос, роблячи паузи, підкреслюючи окремі слова, а рухи виконувати синхронно з текстом або в паузах. Малюкам важко промовляти текст, їм достатньо виконувати рухи разом з дорослими.

Для деяких ігор можна одягати на пальчики паперові ковпачки чи малювати на подушечках пальців очки і ротик. Пальчикові ігри спонукають малят до творчості, і в тому випадку, коли дитина придумує до текстів свої, нехай навіть не дуже вдалі руху, його слід хвалити і, якщо можливо, показати свої творчі досягнення, наприклад, татові чи бабусі. Найбільшу увагу дитини приваблюють пальчикові ігри зі співом. Синтез руху, мови і музики радує малюків і дозволяє проводити заняття найбільш ефективно.

“ПАВУЧОК”

Руки схрещені. Пальці кожної руки “біжать” по передпліччя, а потім по плечу іншої руки.

Павучок ходив по гілці,
А за ним ходили дітки.
Дощик з неба раптом полив,

Кисті вільно опущені, виконуємо струшувальні рухи (дощик).

павучків на землю змив.

долонями стукаємо по столу чи колінах

Сонце стало пригрівати,

Долоні бічними сторонами притиснуті один до одного, пальці розчепірені, качаємо руками (сонечко світить)

Павучок повзе знову,

Дії аналогічні початковим

А за ним повзуть всі дітки,
Щоб погуляти на гілці.

***

“МАЛЕНЬКА МИШКА”

Маленька мишка
По місту біжить,

Біжимо пальцями обох рук по столу або колін.

Дивиться до всіх у віконця,

Склавши пальці рук круглим віконечком, заглядаємо в нього.

І пальчиком погрожує:

погрожує пальчиком

“А хто не ліг в ліжко?

Руки притиснуті долонями один до одного.
Лежать на тильній стороні однієї з рук на столі (колінах).

А хто не хоче спати?

Перевертаємо руки на інший “бік”.

Такого неслухняного
Я буду лоскотати! “

лоскочучи пальчиками то одну, то іншу долоньку.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.