Як у зимку не захворіти?

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ)- це група захворювань, які викликають віруси, характеризуються переважним ураженням верхніх дихальних шляхів та загальною інтоксикаціє організму. Є багато різновидів вірусів, які можуть викликати ГРВІ. Кожен тип вірусу має свою "улюблену" ділянку верхніх дихальних шляхів. Наприклад, вірус парагрипу - носові ходи та гортань, аденовіруси - слизову оболонку дихальних шляхів та тканини.Найчастіше ГРВІ мають нетяжкий перебіг. Але ці захворювання й особливо грип небезпечні своїми ускладненнями. Тому не варто нехтувати лікуванням і переносити хворобу "на ногах". Лікування має починатися якомога раніше.

Що робити, коли дитина захворіла?

По-перше, обов'язково залишити дитину вдома та викликати лікаря. саме лікар має точно встановити діагноз та призначити відповідне лікування.

Але загалом потрібно дотримуватись деяких правил.

  • Режим хворого повинен бути домашнім, а за наявності високої температури та інтоксикації - ліжковим. Час сну рекомендується збільшити на 1,5-2 год.
  • У приміщенні, де перебуває хворий, має бути достатньо чистого повітря.Повітря має бути зволоженим, а не сухим. Якомога частіше провітрюйте кімнату та щонайменше двічі на день робіть вологе прибирання.
  • Хворий повинен багото пити.Потреба в рідині під час хвороби зростає. Споживання великої кількості рідини (неміцний чай, мінеральна вода без газу, фруктовий сік, розведений водою, морс, настої трав) запобігає висиханню слизової оболонки носа та горла, сприяє розрідженню мокротиння, потовиділенню та зниженню загальної кількості токсинів у крові.
  • Дуже важливо раціональне харчування хворого. Їжа має бути легкозасвоювана, її кількість, за умовами зниження апетиту, мже бути невеликою. Їжа повинна містити максимальну кількість вітамінів.
  • Під час хвороби важливо дотримуватись гігієнічних правил. Оскільки з потом через шкіру з організму виводиться з організму велика кількість токсинів, то хворий повинен щодня приймати душ. У разі неможливості (висока температура, ризик переохолодження, маленький вік дитини) - слід робити гігієнічне вологе прибирання.
  • Необхідно позбавлятись слизу,адже він містить збудника хвороби. Тому треба допомогти дитині вчасно звільнити від нього ніс, навчити правильно чхати та кашляти (прикриваючи ніс та рот хустинкою, але у жодному разі не стримуючи чхання та кашлю).
  • Проведення лужних інгаляцій допоможе виведенню слизу, помякшить кашель та зменшить спазм дихальних шляхів.
  • Підвищення температури тіла до 38,5 не потребує приймання жарознижувальних засобів.Саме за цієї температури в організмі виробляються антитіла проти вірусу - збудника. У разі потреби можна скористатись механічними способами зниження температури. Наприклад, зробити обтирання тла 9-відсотковим розчином цту, розведеним з водою у пропорції 1:1.
  • Пам'ятайте!Медикаментозне лікування повинен призначити тільки лікар.
  • Для повного одужання дитини необхідно дотримуватись певних термінів перебування дитини вдома. У разі ГРВІ не рекомендується відвідування дитячого колективу раніше восьмого, а під час грипу - десятого дня від початку хвороби. А після виходу в дитячий колектив протягом першого тижня варто дотримуватись лікувально - охоронного режиму.

Як попередити захворювання?

Є два методи профілактики інфекцій:специфічний та неспецифічний. До специфічного методу профілактики належить вакцинація, а до неспецифічного - сві способи загального зміцнення імунітету.Якщо ви бажаєте вакцинуватись проти грипу, то краще це робити у жовтні - листопаді. Тоді в організму не буде достатньо часу длявироблення післявакцинного імунітету.
Якщо ж з певних підстав Ви не бажаєте або не можете зробити щеплення проти групи, то варто використовувати неспецифічні методи зміцнення імунітету. Їх слід застосовувати для того, щоб захиститися від інших вірусів, що викликають ГРВІ.
Найкращою профілактикою ГРВІ, звісно, є загартовування.Оптимально починати загартовувати дитину весною або влітку. Але якщо Ви цього не почали ще робити, не варто впадати у відча. Можна почати з обтирання та обливання ніжок і долоньок. Потрібно суворо дотримуватись принципу поступовості зниження температури, а після захворювання чи перерви в процедурах починати з температур, вищих за ті, що були перед вимушеною перервою.
І у жодному випадку не можна кутати дитину. Адже при цьому організм припиняє адаптацію до різних температур, і дитина стає дуже вразливою.
Необхідно також пам'ятати про вітамінопрофілактику. Листопад - грудень саме той період, коли можна порекомендувати провести 30- денний курс прийому вітамінів.
У період підйому захвоюваності на ГРВІ варто максимально обмежити відвідування місць скупчення людей.

  • Необхідно обов'язково дотримуватись гігієнічного режиму. Мити руки після перебування у транспорті, відвідання магазинів тощо. Треба якомога частіше провітрювати приміщення, робити вологе прибирання.
  • Частіше бувайте на свіжому повітрі, збільшіть кількість та тривалість прогулянок.
  • Навчіть дитину дихати носом. Повітря, проходячи через ніс, очищуєьться від пилу та збудників інфекції, які потім зі слизом виводяться на зовні.
  • У разі потреби відвідання людних місць або перебування у громадському транспорті рекомендується змащувати ніс оксоіновою саззю. Вона перешкоджатиме проникненню вірусу в організм.
  • Їжа мусить бути вітамінізованою. Слід використовувати цибулю, часник, лимон. Рекомендуються напої з шипшини, журавлини.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.