Як розвивати грамотність з раннього дитинства

/Files/photogallery/s51512273.jpgДитина з розвиненою мовою швидко прийде до розуміння зв'язку між своїми словами і тим, що пише. Допоможе їй в цьому малювання, вимова букв і слів, складання рим. Якщо ви приділите цьому час зараз, то пізніше, у школі, ви зможете побачити, що вашій дитині правопис буде даватися набагато легше, ніж багатьом одноліткам.


Спілкування: його значення в розвитку грамотності.

Спілкування і взаємодія з вашою дитиною з народження дає їй відчуття безпеки і народжує бажання взаємодіяти з вами у відповідь. Не слухайте тих, хто говорить, що новонароджена дитина нічого не чує і не розуміє. Їй не зрозумілий зміст слів, але цілком зрозуміла інтонація і сам факт спілкування.
Не бійтеся повторювати за вашою дитиною її перші звуки. Якщо ви відповідаєте на лепет дитини словами або імітуєте видавані нею звуки, то вона відчуває, що з нею спілкуються. Спів навчить дитину сприймати звуки різної тональності, це перші кроки малюка до високого мистецтва.
Що ви можете зробити?
Не бійтеся повторювати лепет дитини - у такому віці неможливо зіпсувати дитині мову, зате вона відчуває себе зрозумілою.

Включайте дитячі пісні, а ще краще - співайте самі!

Розмовляйте з дитиною завжди і скрізь. Ви можете просто коментувати все, що робите, усе що бачите чи навіть думати вголос. Чим частіше і чим більше дитина чує мову, тим швидше вона заговорить сама.
Завжди представляйте вашій дитині людей по імені і звертайте вголос увагу на різні деталі того, що відбувається.
Описуйте вголос свої емоції та почуття, це допоможе дитині швидше зрозуміти їх.
Прислухайтеся до своєї дитини. Якщо ставите запитання, завжди давайте час, щоб вона могла подумати й дати відповідь.

Читання: його значення в розвитку грамотності.
Читати з дитиною можна і потрібно з народження. І мова зовсім не йде про навчання ранньому читанню. Ні, читати дитині повинні батьки! Навіть найпростіші казки розширюють словниковий запас, знайомлять дитину з принципами побудови речень. Їх особлива навчальна роль у тому, що вони повторюються неодноразово, що дає дитині можливість запам'ятовувати, аналізувати слова казки.

Що ви можете зробити?

Ставтеся до читання, як до можливості провести час з дитиною, стати ближчими одне одному, а не тільки як до навчального процесу.

Читання з раннього віку привчає дитину добре ставитися до книг. У сім'ях, де дитині читають з перших місяців життя, зазвичай немає проблем з тим, що дитина рве книжки.

Книги допомагають дитині дізнатися передачу літер і слів складами, формують поняття усної і письмової мови, дають можливість зрозуміти, що написане можна перевести в звуки.
Читання розвиває словниковий запас дитини, учить новим словами, покращує комунікативні навички.
Коли дитина трохи підросте, дозвольте їй перегортати сторінки. Це допоможе зрозуміти, що книги читають певним чином. Ведіть пальцем за словами, які ви читаєте.
Якщо в книзі є картинка або фотографія, перервіть читання і опишіть її словами. Якщо на зображенні зображені тварини, то продемонструйте дитині, як вони «говорять». Дуже швидко вона буде повторювати за вами.

Рима: її значення у розвитку грамотності.
Рима - це відмінний спосіб навчити дітей бачити зв'язок між друкованим словом і вимовою.

Що ви можете зробити?

Грайте в ігри з римами. Слова, що римуються, допомагають дітям зрозуміти різницю між частинами слів і словами. Шукайте рими з дітьми до найрізноманітніших слів. Ви можете гратись в цю гру в будь-який час - в дорозі, супермаркеті або за обіднім столом.
Вчіть скоромовки, вірші і пестушки. Почніть з простих і поступово ускладнюйте їх.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.