Як підготувати дитину до дитячого садка?

Прихід у дитячий садок – перший серйозний етап соціального життя дитини. Досі вони спілкувалися тільки з членами родини,приятелями – сусідами або з тими, кого дорослі запрошували в свій дім. І от багато незнайомих облич,нова обстановка… У дитячому садку працюють досвідчені, кваліфіковані вихователі, які зуміють ввести ваше маля в колектив. Якщо мати в силу обставин змушена бути залишити дитину на цілий день - великої біди не станеться. Проте краще, звичайно поступове звикання. Поки дитина приглядається до нових товаришів, цікавиться новими іграшками,побудьте неподалік. Коли через півгодини або годину після приходу переконаєтеся, що дитина почувається спокійно, лагідно скажіть їй що вам треба йти, що невдовзі ви прийдете і заберете її додому. Якщо навіть маля трохи поплаче без вас, вихователь зуміє утішити й забавити дитину. Спершу залиште її в садку на кілька годин, а потім на півдня. Невдовзі все ввійде в належний ритм. Різноманітні іграшки, можливість гратися з іншими дітьми швидко зацікавлюють малят, і вони звикають до садка. Найголовніше, щоб перші враження були позитивними.

А для цього дамо батькам кілька практичних порад:

  • Розповідайте дитині якомога більше доброго про садок і активно привчайте її до самостійності. В колективі добре закріплюються навички самообслуговування, але закласти їх належить у сім`ї, як і навички гігієни.
  • Одягати дитину до дитячого садка потрібно так, щоб їй було зручно. Одяг має бути міцним, не ускладнювати рухи дитини (під час бігу, стрибків, лазіння тощо) і таким, щоб малюк сам міг вільно роздягатися і одягатися.
  • Щоб полегшити перебіг адаптації, заздалегідь учіть малого науки спілкування з іншими: поясніть, що таке дружба, чому треба йти на поступки, рахуватися з чиїмось інтересами.
  • Батьки і вихователі - перші впроваджувачі рідної української мови в душу і розум дитини. Якщо дорослі спілкуються чистою, барвистою мовою, вона обов’язково перейме їхній стиль.
  • Батькам належить знати стадії росту і розвитку дошкільників, а також їхні індивідуальні особливості.

Відвідавши наш садочок, ви переконаєтесь, що колектив однодумців може рухати дошкільну педагогіку вперед, а педагогічна творчість – це не тільки засіб діяльності, а спосіб життя наших вихователів і дітей. Ми, дорослі, віримо в те, що приходимо в дитячий садок, щоб подарувати дітям радість спілкування, стати їх друзями і партнерами, в будь яких справах, дати кожному шанс розкритися, розвинути свої таланти.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.