Підгузники – річ дуже потрібна і приходить на допомогу молодим батькам, проте педіатри і дерматологи не рекомендують зловживати постійної носінням памперсів. Це є одним з каталізаторів того, що молоді батьки починають привчати малюка до горщика мало не з моменту, коли той навчився сидіти. У статті ми розповімо, як навчити дитину ходити на горщик і яких помилок під час навчання не варто допускати.

/Files/photogallery/1475833982_rebenok_14.jpg

Як навчити дитину ходити на горщик

У такому делікатному питанні не слід слухати думку подруг і сусідок. Деякі люди з вашого оточення можуть стверджувати, що їх діти ходять на горщик уже у віці 7-8 місяців, але це не може бути пов'язане з усвідомленим бажанням випорожнитись саме на горщик, адже у цьому віці малюк не здатний контролювати свої дії, пов'язані з походом в туалет. Таким чином, вдале знайомство з горщиком може бути не більше ніж просто випадковістю.

Привчати дитину потрібно в більш усвідомленому віці. Так, фахівці назвали оптимальний вік для привчання до горщика – 18-24 місяці. У цьому віці дитина починає розуміти, чого від нього хочуть, висаджуючи на дивний предмет, але і може повідомити про те, що йому необхідно справити нужду.

Таким чином, першим радою, який підкаже, як навчити дитину ходити на горщик, є рада не прискорювати хід часу.

1. Висаджуйте малюка своєчасно, попередньо спостерігаючи за його поведінкою. Можливо, ви помітите якісь вихиляси або інші сигнали, що подаються малюком, які допоможуть вам зрозуміти, що саме час знімати штанці і вести дитину до горщика.

2. Ретельно підберіть час. Дуже важливо, щоб процес привчання не збігався зі стресовими ситуаціями, такими як, скажімо, переїзд або перше знайомство з дитячим садом. Важливо, щоб малюк привчався до горщика в спокійній обстановці. Висаджування повинні благополучно вписуватися в звичний для дитини ритм дня, а не змінювати його.

3. Не тисніть на дитину. Чим більше ви будете змушувати малюка подовгу сидіти на горщику, тим меншою стане його прагнення до навчання. Намагайтеся не тиснути на дитину, і пам'ятайте – усьому свій час.

4. Не дозволяйте родичам або стороннім людям чинити тиск на вас. Від фрази «а мій малюк вперше пописав в горщик ще до року» чи «діти нині дуже повільно навчаються» нерви можуть розгулятися не на жарт. Попросіть подібних коментаторів і порадників тримати думку при собі, в кінці кінців, це ваша дитина і ви самі вправі вибирати методику його виховання, в тому числі в такому делікатному питанні, як привчання до туалету.

5. Не варто карати малюка. Наберіться терпіння і реагуйте на невдачі, пов'язані з туалетом, спокійно. Рано чи пізно дитина навчиться ходити на горщик, ваше завдання лише трохи йому допомогти.

І все ж, як навчити дитину ходити на горщик на практиці?

Пропонуємо вдатися до таких хитрощів:

- заохочуйте малюка в разі, якщо справи були зроблені в горщик;

- найчастіше дитина справляє нужду після сну, саме тому рекомендується висаджувати його на горщик відразу після пробудження;

- постарайтеся ставити горщик неподалік від дитини, щоб малюк зміг його знайти;

- якщо ви знаєте приблизний розпорядок дня дитини і вже встигли прослідкувати, коли у малюка виникають природні фізіологічні потреби, висаджуйте дитину на горщик в певний час;

- розмовляйте з малюком і пояснюйте йому, для чого потрібен горщик;

- постарайтеся супроводжувати висаджування на горщик позитивними емоціями. Так, ви можете включати дитині його улюблений мультфільм або музичну композицію;

- щоб навчити дитину ходити на горщик, дозволяйте йому виливати вміст горщика в унітаз і змивати за собою.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.