Повернутися до звичайного режиму

Ігри з фарбами

/Files/photogallery/baby_paint.jpgВсі діти люблять малювати, адже це не тільки весело, але й корисно! Будь-які форми малювання і гри з фарбами розвивають колірне сприйняття, уява, посидючість і цілеспрямованість. Щоб залучити дитину до малювання, необов’язково самому бути художником.У віці 2-3 років малюк буде вам вдячний вже просто за те, що ви показали йому цей цікавий світ фарб!

Зараз у магазинах можна купити фарби для найменших – «пальчикові». Їх склад нешкідливий для самої ніжної шкіри. І навіть якщо ваша дитина ненароком спробує фарбу на смак, нічого страшного не трапиться. Щоб ними малювати, дитині не обов’язково брати в руки пензля. Пальчикові фарби тому так і називаються, що дитина малює пальцями або всією долонею.

Не нехтуйте «технікою безпеки». Фарби заняття веселе, але мазке. Будьте готові до того, що ваше чадо буде надмірно емоційно шльопати долоньками по фарбі, а тому застеліть підлогу і столик газетами або поліетиленом. Надіньте на дитину захисний фартух (буде шкода, якщо він забруднить ошатну сорочку) і сміливо приступайте до творчості.

Запропонуйте дитині намалювати зелену травичку. Для цього налийте в тарілку (можна одноразову) трохи зеленої фарби і опустіть туди пальчик дитини, а потім продемонструйте, як на аркуші паперу виростає травичка (ведіть його палець знизу вгору).

Поясніть, що трава росте із землі і тягнеться до сонечка. Тепер саме час намалювати жовте кругле світило з променями.

Але ось яскраве сонечко закрила сіра хмара, і пішов дощик (малюйте разом з дитиною рисочки блакитною фарбою, але тепер зверху , з хмари, вниз)

Можна зобразити ялинку, а потім за допомогою ватних паличок прикрасити зелену красуню різнокольоровими кульками. Розмазуючи фарби по паперу, малюк вивчить, як змінюються кольори, взаємодіючи один з одним. Малюйте разом з ним лінії, точки, напишіть його ім’я. Все це буде йому цікаво.

Пограйте в «чарівні плями». Нехай дитина поставить кілька жирних плям, мазків або завитків на одній половині аркуша. Тепер зігніть папір навпіл і щільно притисніть долонею. Обережно розгорніть лист. Вийшла клякса. Подумайте разом з малюком, на що це схоже? Можна підмалювати фломастером які-небудь деталі. А потім і придумати історію про казкового персонажа, отриманого з плями.

Щоб пограти в відбитки, вам знадобляться предмети, здатні залишити чіткі відбитки різної форми. Наприклад, кубики, циліндри, і трикутники. Занурюючи у фарбу предмети, залишайте їх слід на папері. Так можна створювати цілі картини: автомобілі, будиночки, тварин.

Дворічний шибеник уже цілком впорається і з китицями. Якщо йому не подобаються пальчикові фарби, запропонуйте йому «дорослі» – темперу, гуаш або акварель. В якості пензликів можна використовувати ватяні палички, зубочистки, листя або пір’я.

Отже, урок малювання закінчено. Малюк буде пишатися своїм першим творінням і обов’язково продемонструє його родичам і друзям!

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.