Повернутися до звичайного режиму

Готуємо дитину до появи братика чи сестрички

/Files/photogallery/gotovim_malysha_i.jpgЯкщо перша дитина – це диво, то друга – дар небес! І якщо в перший раз у вас виникало мільйон запитань і хвилювань, то цього разу більшість запитань постане під іншим кутом. Так, вашого малюка – вашого старшенького – переповнюватимуть різні запитання про нового члена сім'ї, який з'явиться найближчим часом.

Підготовка дитини ясельного віку до народження нового малюка потребуватиме від вас великої кількості пояснень,любовій терпіння, але ще більша кількість внутрішньої роботи очікує на вашого первістка.



Діти у віці до п'яти років можуть повністю не усвідомлювати всього того, що ви маєте на увазі, коли кажете, що вони стануть старшими сестрами чи братами. Але протягом дев'яти місяців вагітності у вас буде можливість вибудувати зв'язок між вашим дошкільням і малюком, якому ще тільки належить народитися.

Залежно від того, скільки років вашій дитині, треба буде подумати й вирішити, коли слід повідомити їй новину про появу маленького немовляти. Отже, посадіть дитину поруч і разом з чоловіком повідомте їй про швидку появу братика або сестрички. Попросіть дитину приготувати теплий прийом нового члена сім'ї.

Далі пропонуються дванадцять простих способів, які допоможуть вам підготувати вашу старшу дитину до народження братика чи сестрички.

1. Спільне здійснення покупок.

Перед народженням дитини попросіть вашого старшенького допомогти вам вибрати й купити всі необхідні речі для новонародженого, такі як одяг, іграшки, прикраси для кімнати тощо. Так у вашої дитини будуть розвиватись почуттявідповідальностій радість від усвідомлення того, що вона теж бере участь в ухваленні рішень.

2. Дайте своєму дошкільнику відчути малюка.

Коли ви відчуваєте рух малюка у вашому животику, дайте можливість вашій старшій дитині теж його відчути. Час від часу беріть її за руку, прикладайте до свого живота й питайте: «Як ти вважаєш, що зараз робить наш малюк?». Потім разом смійтесь над відповідями, які придумає ваша дитина!

3. Допоможіть дитині зрозуміти майбутні зміни.

Розмовляйте з дитиною про те, як усе почне змінюватись (на краще), коли в родині з'явиться друга дитина. Допоможіть їй зрозуміти, що новонароджений буде потребувати великої любові та уваги всіх членів сім'ї. Скажіть їй про те, що ваша любов буде тільки зростати, і вине будете ділитиїї між нею й немовлям. Ви можете пояснити це дитині на такому прикладі: спочатку ви любили тільки тата, а потім народилась вона, і ви стали любити і її, і тата, а тепер, коли народиться нова дитина, ви будете любити їх усіх трьох.

4. Беріть старшу дитину із собою.

Візьміть дитину із собою на прийом до лікаря, нехай вона побачить майбутнього малюка на моніторі й почує биття його серця. Так, у неї виникне безліч запитань, але це тільки розпалить її цікавість і бажання скоріше познайомитися з братиком чи сестричкою.

5. Плануйте завчасно.

Доки ви з новонародженим малюком перебуваєте в пологовому будинку, постарайтеся знайти того, хто допоможе вам і подбає про старшу дитину. Коли ви повернетесь додому, попросіть чоловіка потримати новонародженого, а самі міцно обійміть свого дошкільника й познайомте його із крихіткою. Після розлуки старшій дитині будуть вкрай потрібні ваші обійми, вони допоможуть їй відчути, наскільки вона важлива для вас.

6. Організуйте пікнік для старшої дитини.

У перший тиждень життя новонароджений малюк потребуватиме вашої цілковитої уваги, крім того, ви теж потребуватимете часу на відновлення. Нехай ваша старша дитина проведе цей тиждень весело із членами сім'ї або близькими друзями, наприклад, вона може вирушити на пікнік з бабусею, дідусем, дядьками або тітками.

7. Участь дуже допомагає.

Залучайте вашу дитину до повсякденної діяльності. Коли ви збираєтесь поміняти підгузок вашому немовляті, попросіть старшу дитину принести вам його. Під час купання немовляти попросіть принести одяг для нього або подати вам дитячий крем. Укладаючи новонародженого спати, попросіть дитину тихо заспівати йому колискову або просто прочитати дитячий віршик. Під час грудного годування попросіть дитину посидіти поруч з вами й почитати щось цікаве.

8. Проводьте час наодинці зі старшою дитиною.

Якою би стомленою ви не були після укладання спати новонародженого малюка, якщо ви будете щодня проводити всього десять хвилин наодинці зі старшою дитиною, це зробить її щасливою. Спитайте про те, як пройшов її день, пограйте з нею або просто посидьте, зігріваючи один одного в теплих обіймах. Вона буде безмежно вдячна вам за спілкування! Також потурбуйтеся про те, щоб ваш дошкільник проводив достатньо часу удвох із татом.

9. Показуйте дитині її фотографії, коли вона сама була немовлям.

Це допоможе вам зміцнити зв'язок один з одним та підготує її до того, що дитинка, на яку ви чекаєте, буде дуже маленька. Крім того, якщо ваш малюк уже достатньо дорослий, ви навіть можете попросити його сфотографувати новонародженого.

10. Учіть, як бути з немовлям ніжним.

Ви не хочете, щоб ваша старша дитина занадто міцно стискала руку немовляти? Поясніть їй, що вона повинна бути ніжною з новонародженим. Ви можете сказати: «Подивись, який чарівний малюк, візьми його ніжно за ручку» або підбадьорити її так: «Ти так дбайливо ставишся до своєї маленької сестрички, дивись, їй подобається, коли ти ніжно торкаєшся її пальчиків, я впевнена, що ти будеш ніжно тримати її за ручку».

11. Не обділяйте подарунками старшу дитину.

Ви можете отримати багато подарунків від друзів і сім'ї для новонародженого малюка. Але щоби старша дитина не відчувала себе обділеною, вам варто придбати кілька подарунків і для неї. Ви можете дарувати дитині подарунки від свого імені або від імені новонародженої сестрички (братика).

12. Будьте позитивними у своїх висловлюваннях.

Завжди розмовляйте зі своїми дітьми (і зі старшими, і з молодшими)позитивно. Наприклад, якщо ваша дитина-дошкільник наполягає на прогулянці в парку, а ви виснажені до краю, замість того щоби сказати «Я дуже втомилась, тому що твоя сестричка не давала мені спати всю ніч», скажіть так: «Давай зберемо ось ці пазли, тому що я занадто сонна для прогулянки в парку».

Підготовка малюка до народження нової дитини – процес складний. Наведені вище поради, безумовно, повинні допомогти вам, але будьте готові при необхідності модифікувати їх під особливості своєї родини. Головне, зрозумійте, що дитині дошкільного віку важко впоратися з раптовим зниженням уваги до себе та власної важливості. Тому постійно тіште її, обіймайте й купайте в такій любові, на яку ви тільки здатні. Пам'ятайте: починається новий та особливий етап вашого життя, насолоджуйтесь кожною хвилиною!

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.